Sty 24
2016

Tylko dla skrupulatnych – dotacje dla firm

Tylko dla skrupulatnych – dotacje dla firm

Aby móc otrzymać dotacje dla firm, trzeba spełnić bardzo wiele formalności. Procedury związane z przyznawaniem pieniędzy są bardzo rozbudowane, a przez to bardzo szczegółowo sprawdza się wszelkie dokumenty i wnioski na podstawie, których ubiegamy się o przyznanie tej formy pomocy. Tak rozbudowana kontrola i papierologia służy przede wszystkim temu, by dotacje rozdysponowane były tylko we właściwy sposób, podmiotom, które posiadają do ich poboru uprawnienia. Nie może być tu mowy o przypadkowości i rozdziale pieniędzy po znajomości. To niedopuszczalne, a przez to zupełnie niespotykane.

Co zrobić, by znaleźć się w grupie beneficjentów dotacji?

Aby móc otrzymać dotacje dla firm, trzeba spełnić bardzo wiele formalności

Autor zdjęcia: Thomas Rockstar

Aby móc cieszyć się przyznanymi dotacjami, w pierwszej kolejności trzeba je otrzymać. Aby mogło tak się stać, trzeba przede wszystkim o nie wystąpić. Jak to wykonać? Odpowiedź jest prosta – znajdując Program, z którego możemy skorzystać i złożyć odpowiedni wniosek. Wniosek musi być oczywiście opracowany w należyty sposób, dostosowując się do regulaminu i wytycznych obowiązujących w danym konkursie. Pamiętać musimy przy tym o tym, że z pozoru niewielkie przeoczenie, takie jak na przykład brak podpisu na jednej ze stron, może skończyć się w najlepszym przypadku cofnięciem wniosku celem uzupełnienia. Zdarzyć może się jednak także, że z powodu niedostosowania się do wymogów formalnych, nasze szanse na zdobycie dotacji zostaną w danym naborze zaprzepaszczone.

Fachowa pomoc

Aby skutecznie przeciwdziałać takim sytuacjom, warto jest skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, zajmujących się pozyskiwaniem tego rodzaju funduszy. Lata doświadczeń i dziesiątki zdobytych dotacji powinny być dla nas najlepszym wyznacznikiem tego, z kim warto współpracować, a z kim niekoniecznie. Nie dajmy się zwodzić pozornym obietnicom bez pokrycia. Liczą się fakty. Pamiętajmy o tym, bowiem w przeciwnym wypadku nie dość, że nie otrzymamy środków z dotacji, to jeszcze stracimy bezpowrotnie sporo pieniędzy na usługi takich pseudofachowców.

Tagi: , , , , ,